Slevu ani zadarmo

Český online bazar slevových kuponů Kupon.cz uveřejnil v pátek 27. ledna 2012 informaci o ukončení provozu. Stručný text na stále ještě fungující webové stránce a Facebook profilu obsahuje špetku naděje „a nezoufejte, třeba se ještě vrátíme“.

Před třemi týdny, 5. ledna 2012, podobný krok ohlásila americká Lifesta, full-servisová online služba pro maloobchodní prodej slevových kuponů z Groupon, LivingSocial a dalších podobných slevových portálů. Uživatelé mají v souladu se šedesátidenní garancí aktivován přístup do svých kont do 4. března. O den později Lifesta svůj provoz ukončí.

Obě služby využívající stejný business model pevného poplatku za prodej a procent z hodnoty prodaného kuponu začaly fungovat v roce 2010. Mnohem sdílnější Lifesta na své home page konstatuje „bohužel nemůžeme dále udržet náš business“ i přesto, že tento americký slevový bazar spolupracoval s více než 150 slevovými portály (na rozdíl od Kupon.cz, kde se prodávaly zejména ověřené kupony ze Slevomatu).

Na nízký zájem o bazary slevových kuponu ostatně ukazovaly i nízké počty jejich příznivců na sociálních sítích. Je otázkou, zda konec fungování Lifesta a Kupon.cz má podobné nebo různé příčiny – výsledek je nicméně stejný. Nepotřebných slevových kuponů se jejich majitelé už tak snadno a bezpečně nezbaví.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s