Datové mlýny pro podnikatele i účetní

Podnikáte a už vás unavuje přepisovat faktury do účetnictví? Již brzy by tuto nevyhnutelnou administrativní zátěž za vás mohl přebrat Datamolino – datový mlýn z dílny firmy Forsys, který si hravě poradí s vašimi účetními doklady. Stačí, pokud došlé faktury naskenujete a přepošlete na sběrnou e-mailovou adresu, kde z nich Datamolino vytěží potřebné údaje a uloží je do cloudového archivu.

Konec přepisování faktur

„Hlavním cílem Datamolino je usnadnit práci podnikatelům i účetním,“ zdůrazňuje ředitel Forsys Andrej Glézl. „Pro ně den nekončí uhrazením faktur. Potřebují je zároveň zaúčtovat.“ Rozhodnutí posunout vývoj elektronických faktur dál a vytvořit službu Datamolino, která by usnadnila automatické zpracovávání faktur malým a středně velkým podnikatelům vzniklo během pracovního pobytu týmu Forsys v Silicon Valley.

Jedním ze spoluzakladatelů firmy je i profesionální účetní Martin Vician. „Jednoho dne jsem si řekl: a dost,“ říká s úsměvem. Z praxe znal mnoho dalších malých a středně velkých firem, ve kterých museli jejich zaměstnanci ručně zpracovávat a přepisovat hromady papírů, bločků, faktur. Stojí je to čas a peníze, paralelně vzniká množství chyb, které často odhalí pouze auditoři nebo daňové kontroly. Firmám častokrát chybí také průběžný přehled o stavu účetnictví – většinou vidí až konečný stav po uzavření účetního roku.

Datamolino umožní firmě poslat všechny svoje faktury, v digitální formě nebo naskenované tištěné dokumenty, na úložiště, kde je systém přečte a seřadí do digitálního archivu. Tady budou data připravena k exportu do jakéhokoliv účetního software. „Všechny údaje bude možné vyhodnocovat, zpracovávat z nich analýzy a reporty, podobně jako s nimi pracují velké firmy, které si mohou dovolit nákladnější softwarové vybavení. Náš projekt chceme řešit jako platformu, aby se souhlasem zákazníka mohly s těmito daty pracovat další strany, například účetní firmy,“ upřesňuje provozní ředitel firmy Ján Korecký.

Informace v Datamolino a přístup k nim je organizován jako  účetní jednotky

Informace v Datamolino a přístup k nim je organizován jako účetní jednotky

Pro podnikatele i účetní

„Datamolino funguje na principu podpory klienta. Ten nám pošle na registrovanou e-mailovou adresu všech svých faktur a my je v tom momentu začneme zpracovávat,“ vysvětluje Glézl. Informace se tak dostanou z faktury ven a připraví je na nahrání do příslušného software. 

Forsys ví, že není jedinou firmou, která na podobném systému pracuje. Zná několik dalších společností, které se věnují podobné problematice. Ovšem poptávky po službě Datamolino se neobává. Výhodu představuje velikost trhu – v evropské unii se z třiceti miliard faktur ročně elektronicky zatím zpracovává pouze jedna desetina.

Údaje z Datamolino můžete exportovat do svého účetního softwaru

Údaje z Datamolino můžete exportovat do svého účetního softwaru

S mezinárodní podporou

Datamolino v květnu letošního roku rovněž zaujalo velkou společnost jakou je Telefónica. Slovenský tým tak do února 2014 můžete najít v pražském technologickém akcelerátoru Wayra, prostřednictvím kterého nadnárodní telekomunikační operátor podporuje rozvoj nadějných technologických firem. Pro Forsys představuje největší investici nejen vstupní kapitál od Telefónica, ale především možnost získat výbornou referenci a oslovit tisíce jejich zákazníků. Pro start-up to představuje distribuční kanál nevyčíslitelné hodnoty.

Další informace o firmě Forsys a jejich produktech najdete také v příloze pro IT profesionály Connect! časopisu Computer 20/13.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s